Książki

Ruszył nabór do konkursu „Literacki Debiut Roku” organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zgłosić można jedynie powieść, która do tej pory nie była nigdzie publikowana. Wyniki zostaną ogłoszone 30 lipca, a termin nadsyłania prac mija 14 kwietnia. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Fragmenty zwycięskiego utworu zostaną przeczytane przez jednego ze znanych aktorów, a premiera powieści będzie miała miejsce w trakcie 21. Targów Książki w Krakowie.

Nagrody to:
 

  • I miejsce – tytuł „Literacki Debiut Roku”, nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł, dyplom, opublikowanie zwycięskiego utworu drukiem, jego dystrybucja oraz promocja przez Wydawnictwo Novae Res oraz patronów i partnerów Konkursu, kurs wybrany przez laureata z oferty kursów stacjonarnych organizowanych przez szkołę warsztatów pisarskich Maszyna do Pisania, zestaw książek.
     
  • II miejsce – dyplom, tygodniowy pobyt w SPA, kurs wybrany przez laureata z oferty kursów stacjonarnych organizowanych przez szkołę warsztatów pisarskich Maszyna do Pisania, zestaw książek.
     
  • III miejsce – dyplom, dwudniowy pobyt w SPA, kurs wybrany przez laureata z oferty kursów stacjonarnych organizowanych przez szkołę warsztatów pisarskich Maszyna do Pisania, zestaw książek.

»Literacki Debiut Roku« jest inicjatywą, dzięki której odnajdujemy i promujemy utalentowanych rodzimych debiutantów, których twórczość ma za zadanie odświeżyć polski rynek literacki

– wyjaśnia Wojciech Gustowski, Przewodniczący Kapituły Konkursu.

Regulamin akcji znajduje się na stronie www.literackidebiutroku.pl.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.