Książki

Już 15 marca, nakładem Wydawnictwa Muza, na rynku wydawniczym ukaże się interesująca powieść „Magia olewania”, autorstwa Sarah Knight.

Sarah Knight w okolicach czterdziestych urodzin postanawia odmienić swoje życie. Po przeczytaniu książki Marie Kondo porządkuje wszystkie swoje skarpetki i rzuca pracę w wydawnictwie. Wolnością, którą odczuła w tym momencie, zadecydowała się podzielić z resztą świata.

Nie zrozum mnie źle. Podziwiam Marie Kondo, że zaczęła rewolucję odgracania przestrzeni materialnej i szukania radości w życiu. Sprawdziło się to w moim przypadku, jak i milionów ludzi na świecie. Jednak jak sama mówi w swojej książce: »Życie zaczyna się, kiedy posprzątasz dom«. Cóż, ja posprzątałam dom. Prawdziwa magia przyszła wtedy, kiedy skupiłam się na balaście życiowym

– fragment książki.

Amerykańska pisarka udzieli rady, jak poprawić komfort życia, porzucić dotychczasowe troski i zająć się rzeczami, które szczerze nas uszczęśliwią. Od teraz nie musimy zadręczać się wyrzutami sumienia, że nie mamy ochoty na kolejne spotkanie z człowiekiem, którego nie lubimy, ponieważ najlepszą metodą jest... olewanie tego, co nie sprawia nam radości. Proces odbywa się dwuetapowo. Najpierw należy stworzyć listę rzeczy, którymi nie chcemy się przejmować, a następnie musimy zacząć je ignorować.

Książkę do tej pory przetłumaczono na 15 języków. Czytelnicy docenili autorską metodę, zauważyli sens porad, i choć Sarah podaje bolesne przykłady, to można w publikacji odnaleźć humor i dowcipność autorki.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.