Filmy

W piątek 27 stycznia polską premierę miał „Toni Erdmann” nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

„Toni Erdmann”, komedia produkcji austro-niemieckiej, swoją światową premierę miał 14 maja 2016 roku. Od tego czasu zdążył zdobyć przychylność krytyków i widzów na całym świecie, co zaowocowało kilkoma nagrodami i nominacjami do takich prestiżowych wyróżnień jak Oscar i Złoty Glob.

Film opowiada historię burzliwej relacji ojca i córki. Ojciec, lekkoduch o imieniu Winfried, przylatuje do Bukaresztu, żeby odwiedzić zapracowaną córkę. By przywrócić jej radość życia, tworzy fikcyjną postać, którą nazywa Toni Erdmann.

Niewątpliwie po „Tonim Erdmannie” można spodziewać się ambitnego kina z dobrymi kreacjami aktorskimi, ciekawie poprowadzoną akcją i bohaterami, którzy zapadają w pamięć. Europejska nagroda filmowa i nagroda na festiwalu w Cannes, a także nominacje do Oscara i Złotego Globu są tego gwarancją. Można tylko ubolewać, że film będzie wyświetlany w tak niewielu polskich kinach, głównie w tych nastawionych na odbiorcę niszowego.

Źródło: informacje dystrybutora

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.