Seriale

Fani serialu „Outlander” mogą spać spokojnie – stacja poinformowała, że trzeci sezon produkcji o podróżach w czasie zostanie wyemitowany w wakacje bieżącego roku. Podobnie jak w poprzednim sezonie, miłośnicy serii zostaną uraczeni trzynastoma epizodami. Dokładna data emisji nie jest jeszcze znana, choć wiadomo, że odbędzie się w czerwcu.

Serial bazuje na serii książek autorstwa Diany Gabaldon. Fabuła każdej z ośmiu książek przypada na jeden sezon telewizyjnego cyklu. Obecnie zekranizowana zostanie trzecia powieść zatytułowana „Podróżniczka”. Prezes stacji Starz, Carmi Zlotnik, powiedział o procesie adaptacji książki:

Gdy dowiedzieliśmy się, że „Droughtlander” potrwa trochę dłużej, stwierdziliśmy, że trzeba dostosować czas produkcji i liczbę epizodów do historii zawartej w „Podróżniczce”, by móc opowiedzieć ją w całości. Skala tej powieści jest olbrzymia, a my nie chcemy zawieść naszych fanów. Dlatego ruszamy [z procesem produkcji] już we wrześniu.

Steve Kent z zespołu Sony Pictures Television opowiedział z kolei o stronie wizualnej serialu:

Biorąc pod uwagę zakres produkcji i detale rozpatrywane w nagrodach Emmy za scenografię i kostiumy, chcieliśmy mieć pewność, że wszystko utrzymane zostało na odpowiednio wysokim poziomie w stosunku do poprzednich sezonów i przepięknej historii Diany Gabaldon. Jesteśmy dumni z niesamowitego wkładu pracy Rona i całego zespołu Outlandera.

A Wy? Czy czekacie na kolejne przygody Claire Randall?

Źródło: fdb.pl/deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Outlander

Produkcja łącząca kilka gatunków: romans, science fiction, historię i przygodę, która rozgrywa się w dwóch okresach historycznych. Główną bohaterką jest Claire – pielęgniarka opiekująca się rannymi żołnierzami podczas II wojny światowej, która niespo...