Filmy

Kiedy w 2015 roku stacja SyFy ogłosiła produkcję serialu o przygodach kobiecej łowczyni wampirów, studio Universal ogłosiło reboot swojego hitu z 2004 roku, z Hugh Jackmanem w roli głównej. O projekcie było cicho przez dwa lata, ale ostatnio wypowiedział się o nim scenarzysta Eric Heisserer.

Według podanych przez niego informacji nowy film ma być osadzony współcześnie. Bohaterem będzie zwykła osoba bez żadnych supermocy. W walce ze złem ma polegać na swoim sprycie, uporze i zaradności. Niestety, ta malutka dawka szczegółów nie zdradza nawet płci głównego bohatera. Nie wiemy też, kiedy produkcja trafi do kin.

Wiemy jednak, że „Van Helsing” ma być częścią tzw. potwornego uniwersum Universala, czyli cyklu filmów w których przewodnim motywem mają być potwory znane ze starych horrorów. Pierwszy projekt („Mumia” z Tomem Cruisem) trafi do kin już w czerwcu. W planach są jeszcze: „Creature from the Black Lagoon”, „The Bride of Frankenstein”, „The Invisible Man” oraz „Wolf Man”.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Filmy

Van Helsing

Postać profesora Abrahama Van Helsinga po raz pierwszy zaistniała w kinie w adaptacji "Drakuli" Brama Stokera z 1931 roku autorstwa Toda Browninga i od tego momentu jeszcze kilkadziesiąt razy pojawiała się na dużym ekranie. Akcja filmu Stephena Somme...