Filmy

Gorączka złota i przedzieranie się przez niezbadaną dżunglę. Wszystko to będziemy mogli oglądać na naszych ekranach od 17 marca, bo właśnie wtedy do polskich kin trafi „Gold” w reżyserii Stephena Gaghana.

Głównym bohaterem produkcji jest Kenny Wells, biznesmen, który od jakiegoś czasu nie ma szczęścia w interesach, co przekłada się na finanse. Rozpaczliwie poszukując czegoś, co zmieniłoby jego życie, przyłącza się do geologa Michaela, z którym postanawia rozpocząć poszukiwania złota w samym sercu indonezyjskiej dżungli.

Film jest najprawdopodobniej inspirowany prawdziwą historią, czyli głośnym skandalem dotyczącym odkrycia złoża złota w Indonezji w 1993 roku, którego dokonała grupa Bre-X. Po jakimś czasie wyszło na jaw, że wydobyte próbki zostały sfabrykowane. Twórcy „Gold”, głównie ze względu na ewentualne konsekwencje prawne, zaprzeczają jednak, by produkcja w jakikolwiek sposób nawiązywała do tego przekrętu.

Jak do tej pory film spotyka się ze skrajnie różnymi opiniami. Doceniana jest ścieżka dźwiękowa (nominacja do Złotych Globów za najlepszą oryginalną piosenkę filmową) oraz obsada, ale pojawiają się też głosy, że jedyną zaletą jest Matthew McConaughey, wcielający się w główną postać. Oprócz niego na ekranie pojawiają się również: Edgar Ramirez, Bryce Dallas Howard czy Timothy Simons.

Źródło: imdb.com / informacja prasowa

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.