Filmy

W ubiegłym roku pojawiła się informacja, że znany z takich produkcji jak „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” czy „Superman: Powrót” Bryan Singer wyreżyseruje film o frontmanie legendarnej grupy Queen – Freddiem Mercurym.

Rozpoczęcie prac nad „Bohemian Rhapsody” przewidywane było na styczeń bieżącego roku. Do tej pory jednak nie pojawiła się oficjalna informacja potwierdzająca prace nad produkcją.

Projekt ma przedstawiać historię Freddiego Mercury'ego i grupy Queen, rozpoczynającą się na kilka lat przed kultowym charytatywnym koncertem Live Aid w 1985 roku, podczas którego zespół zahipnotyzował słuchaczy londyńskiego stadioniu Wembley i światową widownię telewizyjną takimi przebojami jak „We Will Rock You” czy „Radio Ga Ga”. W filmie znaleźć się mają zarówno utwory znane z dorobku grupy Queen, jak i fragmenty solowej twórczości Mercurego. 

Za oprawę muzyczną filmu odpowiadać będą gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor. W rolę legendy rocka wcieli się Rami Malek (główny bohater hitowego serialu Mr Robot). 

Źródło: comingsoon.net

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.