Recenzja do: Zmierzch (2005)
Ocena recenzenta:

Książki Recenzje

„Trzy rzeczy wiedziałam na pewno: Pierwsza – Edward jest wampirem Druga – jakaś jego część, nie wiadomo, na ile dominująca, pragnie mojej krwi Trzecia – byłam bezwarunkowo i nieodwołalnie w nim zakochana”

Właśnie ta powieść sprawiła, że zaczęłam czytać książki. To właśnie w tej historii zakochałam się, mając 12 lat, i nadal jest, i będzie moją miłością. Z wielką chęcią do niej wracam. Ta nagonka na nią mnie troche przeraża. Jest to książka w szczególności dla młodzieży i nie rozumiem, dlaczego ludzie ją oceniają w tak negatywny sposób. Rzeczywiście jest ona nierealna i niektóre sytuacje są śmieszne, ale to jest książka. Ma ona nas do siebie zapraszać, a że zaprasza właśnie osoby pomiędzy 13. a 16. rokiem życia to coś złego? Nie widzę, w czym ona jest gorsza od tak uwielbianego przez wszystkich Pottera. Bo nikt nie ma magicznej różdżki i nie przechodzi przez ściany? Ale ma w sobie szczerą, pierwszą miłość, która to właśnie mnie tak zauroczyła. Myślę, że wiele osób źle ocenia tę książkę, wcale jej nie czytając, tylko sugerując się filmem. Moi mili, fabuła taka sama, ale film nigdy nie przedstawi historii książki, tak jak jest w niej naprawde zawarta.

Nastoletnia Bella zakochuje się w przystojnym Edwardzie, który jest wampirem. Poznajemy ich świat, w którym są jakieś określone prawa. Nasz bóg seksu stara się, aby to zauroczenie pomiędzy nim a naszą kruchą dziewczyną nie przerodziło się w nic więcej. Jak wiemy, tak się nie stanie. Myślę, że każda z nas chciałaby takiego Edwarda. Może nie po to, żeby spotkać wampira, ale żeby przeżyć taką zwykłą, romantyczną miłość, która skłoni nas do poświęceń i szczęśliwego zakończenia.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.